Tarihçe

Seydişehir de Alüminyum Madeninin bulunduğu ve bir fabrikanın kurulması fikri oluşunca ve işyerlerinin hızla çoğalıp gelişmesi üzerine Seydişehir müteşebbislerince bir odanın kurulması gerekliliği hissedilmiş ve 1969 yılında Ticaret Odası; Seydişehir Ticaret ve Sanayi Odası olarak kurulmuştur. İleriki zamanlarda Sanayi ibaremizin gerekçesiz bir şekilde alınması üzerine Seydişehir Ticaret ve Sanayi Odamız, Seydişehir Ticaret Odası olarak hizmet vermeye devam etmiştir.

1997 yılına kadar Belediye binalarında hizmet veren Ticaret Odası 1997 yılında personel sayısını artırarak, Belediye Hamamının yanında, Balıkçılar sokağında kendi binasında hizmet vermeye başlamıştır.

Odamızın Koordinatı:  K 37° 24′ 57” D 31° 51′ 07” Desimal Enlem: 37.4159° Boylam: 31.8521° Rakım: 1110 metredir.

Odaya gelen broşür, Yurt içi- yurt dışı fuar davetiyeleri, ekonomi haberleri ve mecmualarını üyelerine ulaştırarak üyelerine daha faydalı hizmetler vermeye çalışmaktadır.

Organize Sanayi Bölgesi kurulmasında öncülük etmiş, Altyapısı bitirilmiş ve müteşebbislerce 2012 yılından itibaren bina yapımına başlanılacaktır.

Odaya kayıtlı bulunan 3005 üye mevcut olup halen faal olarak çalışan 663 şirket, kooperatif ve hakiki şahıs bulunmaktadır. 194 Limited Şirket, 67 Anonim Şirket, 35  Kooperatif 3 Ad. Kollektif Şirket,  367 Ad. şahıs kaydı vardır.

Oda Yönetim Kurulumuz 5 kişiden oluşmaktadır. Bunlar; Başkan Cemal KÜÇÜK, Bşk.Yrd. Harun ERKAN, Bşk.Yrd.Salih YİĞİT, Kemal AKKOYUN, Mustafa ÖZATA.

Oda Meclisimiz 12 kişiden oluşmaktadır. Bunlar; Bşk.Refik ŞENARSLAN, Bşk.Yrd.Mehmet KAVALCI, Katip Üye Ali ŞENTÜRK, Cemal KÜÇÜK, Harun ERKAN, Salih YİĞİT, Kemal AKKOYUN, Mustafa ÖZATA, FATİH AYTEN, İlyas DİNLER, Ercan DOĞAN, Ahmet ÇALIŞKAN

Oda Meslek Komitemiz ise 5 guruptan oluşmaktadır.

Seydişehir Ekonomisi ve sanayisi her geçen gün daha da artarak gelişmektedir. Organize Sanayi Bölgemizin 1. etap alanının satışları bitmiş olup müteşebbislerce bitirildiği zaman Ekonomimiz daha da güçlenecek ve diğer ilçelerle yarışır hale geleceğiz.